Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Вход

Забравих си паролата!

Кой е онлайн?
Онлайн е 1 потребител: 0 Регистрирани, 0 Скрити и 1 Гост

Нула

[ View the whole list ]


Най-много потребители онлайн: 22, на Пон Май 09, 2011 9:30 pm
Latest topics
» Размяна на банери
Автобусната спирка EmptyПон Ное 05, 2012 2:49 pm by Максимилиан Уинтър

» Деметрия Алварадо
Автобусната спирка EmptyНед Юли 03, 2011 12:20 pm by Зендая Блек

» Къщата на Джейкъб
Автобусната спирка EmptyСъб Юни 25, 2011 1:31 pm by Jacob Baker

» Електра Старк
Автобусната спирка EmptyПет Юни 24, 2011 2:19 pm by Зендая Блек

» Плажната ивица
Автобусната спирка EmptyЧет Юни 23, 2011 12:23 pm by Peyton Sawyer

» Къщата на Ванеса
Автобусната спирка EmptyСря Юни 22, 2011 6:42 pm by Ванеса Килс

» LA 2010
Автобусната спирка EmptyСря Юни 22, 2011 5:11 pm by Delena BlackHeart

» Afterdark night club
Автобусната спирка EmptyВто Юни 21, 2011 9:32 pm by Виктория Еспино

» Предишния или по-предишния потребител?
Автобусната спирка EmptyВто Юни 21, 2011 11:32 am by Ванеса Ван Дер Удсън

Май 2024
ПонВтоСряЧетПетСъбНед
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

Календар Календар


Автобусната спирка

5 posters

Go down

Автобусната спирка Empty Автобусната спирка

Писане by Ефи Стонем. Чет Май 05, 2011 8:17 pm

Автобусната спирка The_streets
Ефи Стонем.
Ефи Стонем.
Администратор

Местожителство : Serenity Folls
Брой мнения : 577
Join date : 13.11.2010

Върнете се в началото Go down

Автобусната спирка Empty Re: Автобусната спирка

Писане by Helen Grave Съб Май 28, 2011 10:03 pm

Нов град.Нова среда.Старата аз.Или може би старата аз отдавна я нямаше?Бе я заменила онази новата, която можеше да чувства само тъгата и болката, но бе безчувствена към всичко останало.Сядайки на автобусната спирка, за да чакам превоз към апартамента си, се замислих какво беше всичко останало.Смърт, насилие, болести, отчаяние, лъжа, заблуда...И пак най-ярки са тъгата и болката.Щастието нямаше сила да покълне изпод тежките окови на реалността.Бе твърде слабо, твърде непостоянно и твърде...несъществуващо.Обгърнах с шепи лицето си и за пореден път поддадох, притисната от миналото и настоящето.Трудно ми бе да разбера защо дойдох в този град.Не търсех нищо, не извличах полза, не намирах смисъл.Бях се превърнала в скитница без душа - бродеща в мрака и носеща със себе си своите собствени сълзи.Не бе съкрушително това, че бях сама, а това, че бях самотна.Никой не биваше да е самотен.В този свят на хаос и скръб оцеляваха тези, зад които стоеше някой. А зад мен се промъкваха само сенките от миналото.Разкъсваха ме отвътре без пощада.Една нещастница оплакваща загубеното си сърце.
В този момент на вътрешна и лична разруха някой отвори металната врата на спирката и аз подскочих като попарена.Влезе момиче на не повече от двадесет години с миловидно на вид изражение и големи, красиви очи.Старата мен би кимнала с усмивка на новодошлата, но сегашната ми същност просто я гледаше с празен поглед без никакъв признак на живот.Избърсах влажното си лице и насочих вниманието си към земята.Когато си спомнях старите навици просто поглеждах надолу и сякаш се виждах - дълбоко под земята, а устата ми изкривена в предсмъртен писък.Съдбата ме бе погребала.Отново обърнах глава към непозната, която на свой ред ме гледаше изучаващо.Нима имаше какво да изучава за мен?Ето ме - едно тяло.Останалата част липсваше.
- Здравейте - промълвих толкова тихо, че едва аз долових гласа си.Но нещо ме караше да мисля, че бях чута съвсем ясно от момичето.От кога мислих?Или това бе автоматично действие, което като по чудо все още функционираше, макар и не с достатъчно голям капацитет.
Helen Grave
Helen Grave

Брой мнения : 22
Join date : 24.05.2011

Върнете се в началото Go down

Автобусната спирка Empty Re: Автобусната спирка

Писане by Ellis Съб Май 28, 2011 10:55 pm

Пусти улици. Навсякъде, където ходеше Елис виждаше пусти улици. Бяха минали толкова много векове, хилядолетия дори, а смъртните все още бяха тъй угрижени и вглъбени в собствените си проблеми, че не умееха да се забавляват.
Дори в Тартар щеше да ми бъде по-приятно! - едва се удържа да не изкрещи чернокосото момиче насред улицата, но остави това изказване за себе си и мислите си. Не че щеше да има някаква разлика - надали някой щеше да я чуе, пък и да стане щяха да я помислят за поредната луда, тръгнала да проси по улиците и нямаше да ѝ обърнат особено внимание.
По-скоро характерно за някое малко дете, Елис се нацупи и се зачуди къде бяха изчезнали онези тъй наречени приятели, които с лека ръка предаваха ближните си. Или онези момичета, които тайничко поглеждаха някой мъж с похотливи мисли. Липсваха ѝ. Липсваше ѝ и древността, но кой я пита? Тогава всичко бе много по-лесно и забавно. Едно щракване с пърсти и светът се обръщаше с краката нагоре.
Недостатъците на човешкото тяло си казаха думата, когато богинята усети натрапчивата болка в ходилата си. Мътните ги взели и калпавите токове, които беше обула! Недоволното изражение отново се появи на лицето на тъмнокоската, когато пред лицето ѝ изникна табелата на автобусна спирка. Елис бе изправена пред избор - да върви още миля или един бог знае колко в тези неудобни обувки (съществуваше и варианта да ходи боса, но като всяко друго момиче и тя бе суетна) или да преживее личното унижение да пътува с градския транспорт. Да, с годините технологиите на смъртните се подобряваха и се появяваха какви ли не чудати неща. Ето ти и един пример - автобус. Кога в миналото някой е мислел за тракаща машинария, която бълва неприятен дим? Но същевременно е от огромна полза за скитащата се душа, която има проблем с обувките.
Защо нямам някое летящо килимче? Или като крилатите обуща на Хермес, а? - зачуди се с искрена неприязън богинята и скръсти ръце пред себе си.
От устните ѝ се откъсна тежка въздишка и тя тръгна към съоражението пред нея. Докато вървеше си мислеше как тя изобщо не се вписва в цялостната картинка. Това време, този век не беше за нея. Беше твърде забързан, сив, муден и о, имаше още хиляди определения, които щяха да му паснат перфектно.
С леки затруднения, Елис отвори рязко металната врата - която в момента се пишеше първи враг на богинята - и се шмугна в тясното помещение, наречено спирка.
Но се оказа, че не е сама. На пейката седеше младо русоляво момиче и изглеждаше... тъжна? Отчаяна? Тъмнокоската не знаеше - отдавна не ѝ се бе налагало да гадае нечий чувства. Но сега, в този момент, това момиче, тази непозната предизвика голям интерес у богинята. От усните на момичето се откъсна приглушен поздрав и на лицето на Елис се появи тънка усмивка. Вгледа се в искрящо зелените очи на момичето отсреща и за първи път не съзря в нея просто пионка от някой свой план.
- Какво те притеснява? - думата "дете" заплашваше да бъде изречена като етествен завършек на въпроса ѝ, пък и годините на богинята просто не ѝ позволяваха да се обърне към момичето по какъвто и да било друг начин. Но все пак, реши да не стряска русокоската с подобни фамилиарности и просто продължи да я гледа някак... загрижено.
Странно. - заключи Елис. - Откривам все повече за себе си. Явно съм способна и на известна доза съчувствие.



P.S. Съжалявам за забавянето (и за дългия-километри-пост) - късно проверих дали не си писала някъде. (:
Ellis
Ellis

Местожителство : Serenity Falls
Брой мнения : 7
Join date : 25.05.2011

http://beautiful-life-rpg.bulgarianforum.net

Върнете се в началото Go down

Автобусната спирка Empty Re: Автобусната спирка

Писане by Helen Grave Нед Май 29, 2011 9:34 am

Вдигнах глава към непозната, на чието лице ясно си личеше любопитството, но се забелязваше и известно количество загриженост.Загриженост?От както напуснах голямо си семейство не бях попадала на никой загрижен за мен индивид.Да, често не успявах да скрия мъката си по обществени места, но хората бяха свикнали да наблюдават многострадалки и ме отминаваха хвърляйки ми преценяващ поглед.На мен не ми трябваше тяхното чувство са състрадание, но понякога силно се нуждаех от него и всичко в мене крещеше, че иска просто прегръдка и няколко красиви, успокоителни лъжи.Може би щеше да подейства като при малките деца - бързо и ефикасно.Разликата бе, че при мен щеше да бъде за изключително кратко.После пак щях да се отдам на своите перипетии и да рухна някъде по пътя изморена от тъга.Тихата, самотна болка вътре в мен ме подтикваше да излея всичко на това момиче, но светкавично си спомних, че принципните хора спазваха някакво благоприличие и не позволяваха на проблемите си да се превръщат в публично достояние.Но погледнато от друга страна, аз вече нямах принципи, по които да се води разума ми, нямах близки, с които да споделям душевните си неволи когато късно вечерта се прибирах дрогирана и едва измъкнала се от поредната хайка изнасилвачи, които са решили да се възползват от развалини като мен.Това оправдаваше ли желанието ми да поговоря с непознатата?Или загрижеността, както на всички, стигаше просто до задаване на въпрос от човешка любезност?Може би, ако сега започнех да описвам как се чувства сърцето ми, за пореден път нямаше да бъда чута и прегръдката, от която толкова силно се нуждаех щеше да си остане просто блян.
- Н-нищо - промънках все още колебливо - просто краткотраен момент на осъзнаване.
Що за глупости говорих!?Нищо в черния ми живот вече не бе краткотрайно.Болката, страданието, разочарованието...всички те се бяха загнездили за постоянно в моя, така или иначе, унищожен свят.Това ли бе чувството да останеш наполовина жив след Апокалипсиса?Не, в онзи случай надеждата още щеше да блещука, пък макар и слабо.
- Можете да седнете.Ще си запазя притесненията за себе си - допълних и на лицето ми се появи жалко подобие на усмивката, която преди наричах дружелюбна.Аз нямах нищо против момичето, но от отдавна не се бях усмихвала и очевидно не ми се получаваше.
Helen Grave
Helen Grave

Брой мнения : 22
Join date : 24.05.2011

Върнете се в началото Go down

Автобусната спирка Empty Re: Автобусната спирка

Писане by Мейси Старс Пон Май 30, 2011 9:33 pm

Тръгнах по широкия коридор, с равномерна крачка. Някаква мелодия бе заседнала в главата ми, но седеше като фон и не ме смущаваше. Едуард вървеше с плавна крачка, на възможно най-голямо разстояние. Зачудих се какво му се е случило. Не приличаше на някой, който лесно се ядосва и губи контрол.
Изпитах някаква нужда да го защитя. Да му помогна. Да го подкрепя.
Рядко ми се случваше да искам да помогна на някой! На когото и да е! А сега бях склонна да помогна на напълно непознат. На някой който виждах за пръв път в живота си. Но какво можех да направя? Поредната доза човешки чувства.
В някакъв порив на емоции, ми се прииска да отида до него, и просто да го прегърна. Да го стисна хубаво, и да не го пусна докато не ми разкаже всичко, и не се опитам да му помогна. За общ късмет, се сдържах, и устоях на порива.
Докато успея да вляза отново в реалността, и да изляза от мислите си, което е много трудно понякога, коридора свърши и излязохме на двора. Стори ми се, че още от първата вълна свеж въздух, той се подобри.
Автобусната спирка бе празна. Тръгнах натам с надеждата той да ме последва.
Мейси Старс
Мейси Старс

Брой мнения : 337
Join date : 06.05.2011

Върнете се в началото Go down

Автобусната спирка Empty Re: Автобусната спирка

Писане by Едуард Фебрей Сря Юни 01, 2011 6:19 pm

Изчаках момичето да мине малко пред мен и я последвах мудно. Не знаех защо го правя, нито защо просто не си стоя тук.
Чувствах главата си прекалено объркана.
Краката ми и гласът ми напълно не ми се подчиняваха.
Не знаех дори къде отиваме, а я следвах като кученце. Или може би любопитството ме караше да се държа така.
Напълно сигурен бях, че не е просто момиче.
Това си личеше, и всеки замесен с митологията по някакъв начин, или станал част от нея, като мен, щеше да го забележи.
С много упоритост със сигурност щях да науча какво по-точно е.
Бяхме подчти стигнали когато наруших мълчанието:
-Къде учиш?-попитах
А това си бе друг вариант на въпроса "Защо, за бога, се мотаеш в моето училище насред учебен ден по учебно време"
Едуард Фебрей
Едуард Фебрей

Брой мнения : 103
Join date : 27.05.2011

Върнете се в началото Go down

Автобусната спирка Empty Re: Автобусната спирка

Писане by Мейси Старс Пет Юни 03, 2011 9:17 pm

Стигнахме спирката, и радостна от факта че ме е последвал, крайчетата на устните ми се извиха в задоволна усмивка. Почувствах облекчение, че е направил нещо по негова воля, без мойте способности.
На въпроса му къде уча, отговора бе много труден.. Преди учих със сестра ми в елитна частна гимназия. Бях председател на класа и на ученическия съвет и лесно влизах под кожата на преподавателите си с отлично възпитание повреме на и извън часовете. Предпоследната година в гимназията родителите ми се разведоха, а сестра ми се омъжи, но това не повлиява сериозно на характера ми.
- Преди учих тук… - започнах аз. Поех си въздух навръзвайки изреченията – Бях наказана – малка благородна лъжа – На самостоятелно обучение съм. Сега идвам само за извънкласни занимания за запълване на времето.
Сетих се за годините който бях прекарала по коридорите… криейки се, плачейки понякога… радостния ми смях в столовата… всички малки неща, включително щуротиите…
- Ходи ли ти се някъде конкретно? – попитах гледайки таблото. Автобуса щеше да дойде след 5 минути.
Мейси Старс
Мейси Старс

Брой мнения : 337
Join date : 06.05.2011

Върнете се в началото Go down

Автобусната спирка Empty Re: Автобусната спирка

Писане by Едуард Фебрей Пет Юни 03, 2011 10:09 pm

Измънках нещо наподобявайки кученце, от което дълбоко се погнусих.
Въпреки, че най-добрата ми приятелка бе върколак, тези паленца изключително много ме дразнеха. Да не говорим за проблемите им с личната хигиена.
Седнах на пейката, колкото и мръсна да ми се струваше. Не бях от онези хора, които им пукаше много за изрядния вид на дрехите им.
-Няма значение...-казах тихо и дрпънах ципа на якето си до горе
Настана неловко мълчание, но мен това не ме бъркаше.
Мейси тихо седна до мен и отново погледна към таблото всякаш искаше да се махне от тук веднага.
-Много е мило...-започнах-Че ме заговори. По принцип всички ме отбягват в училище.
И това си бе истината. Първите месеци, в които пристигнах в училището момичетата не спираха да се въртят около мен, да се натрапват по всяко време с глупави въпроси за футбол, очаквайки, че съм маниак на тази тема и ще ме впечатлят със знанията си, които се простираха до какво е корнер и засада. Не спираха да си говорят колко съм сладък скришом и как щели да ме "схрускат"...без да подозират, че ще стане обратното.
Мажоретките се обръщаха след мен.
Момчетата пък постоянно ме канеха да пуша, пия или да играя баскетбол с тях.
Нямаше парти на което не бях умоляван да отида.
Но това се промени...Не смигнах на нито едно момиче, не изпуших нито една цигара, не вкарах нито един кош, не се явих на нито един купон.
Скоро се озовах в дъното на ерархията, обвинен, че съм наркоман, емо, гей и всякакви такива...
Едуард Фебрей
Едуард Фебрей

Брой мнения : 103
Join date : 27.05.2011

Върнете се в началото Go down

Автобусната спирка Empty Re: Автобусната спирка

Писане by Мейси Старс Нед Юни 05, 2011 8:51 pm

Мило… чувах тази дума за втори път по мой адрес, за един ден… Това си бе рекорд.. Последният път Джесика ми го каза доста саракстично, но все пак.. Но този път като че ли беше истинско
Да отбягваш човек не беше гордост. Беше поредното клиширано нещо. Нещо което бе само за загубеняците.
Не си падах по стереотипите. Не мога да приема нищо за даденост. Не исках да умра сама…
Седях до Едуард, усещах присъствието му. С крайчеца на окото ми изследвах движенията му, стойката му, маниера му, всичко. Имаше нещо необикновено в него.
Приличаше на сладур от футболния отбор, но се усещаше че не е такъв. Думите му, можеха да те накарат да мислиш какво ли не, но ти щеше да бъдеш заслепен от външния му вид.
Отново усетих позива си да го прегърна. Този път не можех да устоя. Не беше възможно.
- Ед – повиках го аз. Той се обърна и аз обвих ръцете си около него. Не знаех как ще реагира не исках и да знам. Стоях така, сякаш с часове. Беше приятно.
За мое щастие автобуса дойде, преди да видя реакцията на Ед.
Мейси Старс
Мейси Старс

Брой мнения : 337
Join date : 06.05.2011

Върнете се в началото Go down

Автобусната спирка Empty Re: Автобусната спирка

Писане by Едуард Фебрей Нед Юни 05, 2011 9:01 pm

Допреди минути си мислех, че Мейси знае, че съм вампир, но сега...
Тя обви ръцете си нежно, но същевременно много силно около връта ми.
Нещо, което никой не би направил при положение, че е в компанията на студенокож.
Беше изключително странно. В добрия смисъл.
От двеста и двадесет години никой дори не се бе усмелявал да се доближи до мен. Това ми бе изключително чуждо. Не знаех как да постъпя. Не знаех как се постъпва.
Бях уплашен и притеснен, но трябваше да призная, че ми бе повече от приятно.
Но тъкмо когато щях да отговоря на прегръдката като обвия крехката талия на Мейси с ръце в гърлото ми се подпали отново онзи пожар.
Изгаряше ме повече от всякога. Разтилаше се из цялото ми тяло и не можех да го спра. Не исках да го спра. Не трябваше той да идва сега.
В този момент дойде автобуса.
Не знаех дали е проклет или благословен.
Може би ми се искаше да поостана още малко в обятията на момичето, но пък това би било прекалено рисковано за нея.
Мейси се отдръпна и тръгна към автобуса без да поглежда към мен.
Въпреки това устните ми се извиха в едвам долувима усмивка.
-Дали да не...-започнах, но гласът ми се изгуби
Исках да я помоля да се върне, да постои с мен повече време.
Не бях стоял толкова близо до човешко същество от много време
Едуард Фебрей
Едуард Фебрей

Брой мнения : 103
Join date : 27.05.2011

Върнете се в началото Go down

Автобусната спирка Empty Re: Автобусната спирка

Писане by Sponsored content


Sponsored content


Върнете се в началото Go down

Върнете се в началото


 
Права за този форум:
Не Можете да отговаряте на темите